VIDEO: Krásna Kysučanka porazila aj Zdenu Studenkovú!

Je mladá a krásna. Zrejme to je aj dôvod, že ju ľudia majú radi. Mladá speváčka a heligonkárka Vlasta Mudríková (30) zo Skalitého úspešne reprezentuje Kysuce. Svojou hrou na heligónku a neuveriteľne čistým spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru. Nedávno dokonca valcovala aj známe celebrity v úspešnej relácii Neskoro večer, ktorú na RTVS uvádza Peter Marcin. Plus JEDEN DEŇ sa s touto mladou Kysučankou stretol a strávili sme s ňou niekoľko hodín.

 

Spieva už od malička

“Keď som mala sedem rokov, začala som spievať. V tom som sa veľmi videla. Spev bol pre mňa všetkým,” hovorí mladá Kysučanka, ktorá sa neskôr venovala aj štúdiu na Akadémii umení v Banskej Bystrici so špecializáciou operný spev. Štúdium ukončila s vyznamenaním, a bol jej slávnostne udelený titul Mgr.art. Čo sa týka piesní, snaží sa vyberať tie, ktoré nie sú bežné, ba dokonca v niektorých prípadoch sú až zabudnuté.

Venuje sa ľudovkám

Mladá, talentovaná Kysučanka chce zostať pri hudbe a aktívne sa jej venovať. Momentálne sa naplno venuje ľudovej hudbe, pričom pravidelne vystupuje na rôznych folklórnych festivaloch, ako aj na súkromných spoločenských podujatiach.

Porazila celebrity

Okrem toho sa v poslednom období objavuje aj na televíznych obrazovkách. Naposledy bola hosťom relácie Neskoro večer, ktorú moderuje Pater Marcin. V relácií sa objavila už po druhý krát. Tvorcovia relácie sa v ankete divákov pýtali, koho by chceli opäť vidieť v televíznej relácii. “Bola som veľmi prekvapená, že sa v ankete objavilo aj moje meno, no vôbec som nedúfala, že by som ja mohla vyhrať,” vraví Vlasta. V ankete totiž figurovali stálice slovenského šoubiznisu, ako Zdena Studenková, Peter Nagy, Pavol Hammel, Kristína, Vašo Patejdl a iní.

Napriek obrovskej konkurencii ľudia v ankete rozhodli v prospech mladej folkloristky. “Samozrejme sa z toho teším a tento úspech vnímam s pokorou, príjemným pocitom a nesmiernou vďakou. Folklór je moja srdcová záležitosť a mám obrovskú radosť, že som mohla priblížiť krásne ľudové piesne do povedomia širokej verejnosti,” dodala Vlasta.

Zdroj: www.pluska.sk (30.11.2016)