Súťaž v hre na heligónku v Ostravici


Desiate víťazstvo V. Mudríkovej. Dňa 3.07.2010 sa konal jubilejný desiaty ročník tradičných folklórnych slávností v hre na heligónku v malebnom mestečku Ostravice v Českej republike. Podujatie sa uskutočnilo za hojnej účasti heligonkárov z horných, ako aj dolných Kysúc a Moravy.

Jubilejný X. ročník si v kategórii žien nenechala ujsť ani stálica tejto heligónkarskej slávnosti, Vlastička Mudríková. Vlastička patrí medzi ozdoby tohto podujatia, pričom organizátorom, ako aj divákom je dobre známa.

Na jej vystúpenie sme nervózne čakali, keďže jej pripadlo poradové číslo 24 z celkového počtu tridsiatich heligonkárov. Po prvých tónoch, ktoré vylúdila jej heligónka, všetci dobre vedeli, kto je opäť favoritom na celkové víťazstvo v kategórii žien. Po nadštandardnom výkone diváci, ktorých sa toto slnečné popoludnie zišlo neúrekom s úžasom tlieskali. O konečnom výsledku, nerozhoduje odborná porota, ale diváci samotní. Po krátkej prestávke a sčítaní hlasov bolo všetko jasné. S historicky rekordným počtom 178 diváckych hlasov už po desiaty krát obhájila víťazstvo náš klenot Vlastička Mudríková a zaslúžene si odniesla pohár pre najlepšiu heligónkarku a speváčku v kategórii žien. Na záver zostáva len poďakovať za vynikajúce a na vysokej úrovni nielen po muzikantskej, ale aj organizačnej stránke zvládnuté podujatie.

Zdroj: www.e-kysuce.sk, 2010