Spomienku Karla Gotta v Hrčave si uctili aj mnohí Kysučania

Spomienku Karla Gotta si uctili aj v susednej českej obci Hrčava. Karel Gott strávil v Hrčave niekoľko dní aj s celou svojou rodinou. Bolo to v rámci natáčania rozprávky Když draka bolí hlava a spevák v ňom okrem piesne účinkoval aj ako herec v úlohe kováča. V rozprávke sa objavili v komparze aj mnohí Kysučania.
Pre miestnych to bol veľmi intenzívny zážitok a ho prijali za svojho. Na spomienku v Česko-Poľsko-Slovenskom trojmedzí si prichádzali uctiť Karla postupne stovky jeho priaznivcov. Medzi spomínajúcimi boli aj Slováci. Rozlúčka prebiehala v tichosti a v pozadí zneli Karlove piesne.

O 16 hodine spomienkou prítomných sprevádzal bývalý starosta obce Peter Staňo. „Rok dozadu sa na tomto mieste zvanom „Poměnková lúka“ natáčala rozprávka a po lúke chodil Karel Gott. Prišli sme sem, aby sme sa mohli poďakovať, že sme s Karlom mohli stráviť hoci len jeden deň“

Ďalším hosťom bol aj producent Petr Šiška, ktorý spomenul, že pre speváka to bol zážitok byť na Hrčave. Nasledoval príhovor Vlasty Mudríkovej, ktorá sa taktiež na filme podieľala: „Budeme naň spomínať s pokorou“

Na mieste si uctili pamiatku mnohí folklóristi, ale taktiež motorkári a domáci obyvatelia. Pri „Starej hasičárni“ boli aj štáby niektorých televízií.

Následne Peter Staňo vyzval prítomných k ucteniu si pamiatky minútou ticha.

Zdroj článku: www.mojekysuce.sk (11.10.2019)
Zdroj foto: Facebook Vlasty Mudríkovej