Speváčka a heligonkárka Vlasta Mudríková zo Skalitého si podmanila divákov

Mladá speváčka a hráčka na heligónke Vlasta Mudríková zo Skalitého úspešne reprezentovala Kysuce, keď najskôr prezentovala svoje umenie v Seredi a neskôr v Oravskej Lesnej.

Vystúpenie v Seredi bolo jej premiérovým, pozvánku na toto prestížne podujatie si vyslúžila vynikajúcim výkonom na stretnutí heligonkárov v Novej Bani v januári tohto roku. V Seredi zaspievala kysucké pesničky Bola jedna fiala a Už ja viacej po Skalitom… Publikum bolo neznámou speváčkou také unesené, že neustálym aplauzom si vyžiadalo ďalšiu pieseň. Vlastička nesklamala a aj prídavok Dedinka moja si vyslúžil nekonečný aplauz. Organizátori sa mladej speváčke poďakovali za očarujúci výkon a pridali aj pozvanie na ďalší ročník, na ktorý sa už teraz veľmi tešíme.

V minulých dňoch sa konalo podujatie v Oravskej Lesnej, ktoré bolo nesúťažné. Vo veľmi dobrej atmosfére za krásneho počasia oravskí diváci vytvorili skvelú kulisu podčiarknutú vynikajúcimi výkonmi heligonkárov nielen zo Slovenka, ale aj zo susedného Česka a Poľska. Veľký záujem svojím spôsobom hry na heligónku a podmanivým spevom si opätovne vyslúžila aj Vlasta Mudríková s piesňami Hore v poľane a Chodilo k nám chlapcov. Vďačné publikum nešetrilo potleskom. Môžeme len pekne poďakovať za krásne strávené víkendy v Seredi a v Oravskej Lesnej. Počas nich sme opäť šírili kysuckú kultúru aj za hranicami nášho regiónu v tradičnom kroji z obce Skalité.

Vrúcny potlesk divákov nás ženie do ďalšej tvrdej práce. Začali sme aktívne pracovať na druhom sólovom CD Vlasty Mudríkovej, pričom opäť sme sa stretli s pochopením u primátora Čadca Ing. Milana Guru, ktorý sa stane garantom tohto projektu, za čo mu patrí vďaka a obdiv. Podpora a dôvera, ktorú do nás vkladajú naši partneri, nás zaväzuje. Veríme, že ich nesklameme. Umenie je však momentálne na periférii spoločenského diania, a preto sme vďační za každú pomoc.

Zdroj: www.e-kysuce.sk