Kysučanka spievala ľudovky na Čínskom múre. Domácich tak uchvátila, že ju volajú na ďalšie vystúpenia

Vlasta Mudríková sa teší skvelému úspechu nielen na Slovensku, ale aj v ďalekej Číne.

BRATISLAVA 30. septembra – Slovenská heligonkárka Vlasta Mudríková očarila svojím spevom aj ľudí v ďalekej Číne. Počas návštevy krajiny sa spolu so slovenskou delegáciou prvýkrát zúčastnila na najväčšom medzinárodnom knižnom veľtrhu na BIBF 2019 v Pekingu. „Do Pekingu som išla spolu s delegáciou zo štátnej vedeckej knižnice z Banskej Bystrice. Konal sa tam veľký medzinárodný knižný veľtrh, kde sme chceli odprezentovať aj našu slovenskú kultúru, piesne a tradície,“ prezradila v rozhovore pre Dobré noviny. So speváčkou cestoval aj hudobník Jozek Mak, s ktorým spolu v Číne aj vystupovali.

Číňanov veľmi oslovila aj heligónka, na ktorej Vlasta hrá už dlhé roky. „Každý bol k nám veľmi milý a zhovievavý. Zaujali ich aj naše ľudové kroje a veľa sa s nami aj fotili,“ opisuje. Veľkej obľube sa tešili aj slovenské ľudové piesne: „Náš spev sa im zapáčil natoľko, že nás pozvali budúci rok vystupovať do Shanghaja a do Hongkongu.“

Známa speváčka si zaspievala aj na slávnom Čínskom múre

Aj keď do Číny išli v prvom rade kvôli výstave, našli si čas aj na objavovanie veľkomesta. „Hneď prvý deň som mala vystúpenie aj na veľvyslanectve SR v Pekingu. Čínsky múr sme, samozrejme, nemohli vynechať počas našej návštevy. Bol pre nás neuveriteľný zážitok, že sme si mohli zaspievať práve tam. Boli sme v krojoch a keď sme začali spievať naše slovenské ľudové piesne, okoloidúci nás začali fotiť a natáčať,“ hovorí o svojom zážitku v rozhovore. Veľký obdiv vzbudili u tamojších aj ľudové kroje.

Zdroj: www.dobrenoviny.sk  (30.9.2019)
Video: YouTube kanál Dobré noviny
Foto: Oficiálny Facebook Vlasty Mudríkovej