Heligónka rozdávala radosť v Centre sociálnych služieb v Novej Bošáci

Na sviatok sv. Cyrila a Metoda, ktorí sú patrónmi kostola v Novej Bošáci, sa každoročne konajú hodové slávnosti. Pri tejto príležitosti, v nedeľu krátko pred jedenástou hodinouzavítala do Centra sociálnych služieb Nová Bošáca populárna heligonkárka a speváčka Vlasta Mudríková, ktorá našim klientom spríjemnila dopoludnie svojím folklórnym vystúpením. Heligonkárka a speváčka, ktorá svojou hrou na heligónku a neuveriteľne čistým spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru. Hudba, skvelé občerstvenie a dobrí ľudia, čo k hodom neodmysliteľne patrí, nechýbali ani v našom zariadení. Medzi klientmi i Vlastou panovala výborná nálada, nakoľko naši klienti majú ľudovú hudbu veľmi v obľube.

Sme radi, že sa nám podarilo toto vystúpenie dostať aj ku ležiacim klientom, ktorých možnosti nejakej tej bežnej komunikácie so svetom sú značne obmedzené. Na tvárach klientov bolo vidieť úsmev, radosť a spokojnosť.

Snažíme sa o dodržiavanie tradícií, medzi ktoré hody určite patria a zároveň vytvárajú rodinnú atmosféru spestriť program okrem hodového občerstvenia aj hudobným vystúpením. Vystúpenie bolo veľmi príjemné a osviežujúce, plné spevu a hudby. Klienti odchádzali veľmi dobre naladení a s úsmevom na tvári.

Zdroj: www.cssbosaca.sk