Fanklub Vlasty Mudríkovej

Heligonkárka a speváčka, ktorá svojou hrou na heligónku a neuveriteľne čistým spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru. Vlastička svojou hrou a spevom prispieva k zachovaniu koloritu ľudovej piesne a folklóru Kysúc. Vyštudovala operný spev na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Aktívne spolupracuje so Štátnou operou v Banskej Bystrici. Jej spev, je mnohými kritikmi označovaný za najčistejší a najkrajší na Kysuciach, ktorý už dávno prekročil brány Kysuckého regiónu. Je držiteľka mnohých ocenení, vyznamenaní a uznaní nielen na domácich, ale aj zahraničných podujatiach.

Aj vďaka Jozefovi Smolkovi, vedúcemu skupiny Kysucký prameň, sa nebrúsený diamant Vlastička Mudríková vypracoval a nabral krásne kontúry a stal sa drahokamom Slovenského folklóru.

Vlasta Mudríková, familiárne nazývaná Vlastička, oficiálne s titulom Mgr. art. Táto pekná, mladá dáma – slečna, spievajúca heligónkárka, v heligonkárskej spoločnosti nie je neznáma. Vlastička s veľkým srdcom, ochotná vždy rozdávať úsmev a radosť. Je pre ňu typické pohybovať sa v kroji, čo znásobuje krásu Slovenských diev. Nikdy neodmietne s úsmevom poskytnúť autogram, či spoločné fotenie. Rada sa prihovára aj hendikepovaným návštevníkom a má veľmi rada aj deti na jej koncertoch. Na oplátku oni jej lásku a srdečnosť opätujú. Neodmieta ani charitatívne vystúpenia.

Pred nedávnom sme ju mohli vidieť a počuť v „Markízáckom“ Reflexe a Teleráne, v Talkshow Petra Marcina – Neskoro večer. V Slovenskom rozhlase sme ju tiež mohli počuť a aj v nasledovných rádiách ako Fontinus, Sever, Regina, Lumen. Jej nezastupiteľné miesto je aj v Rádiu Šláger. Svoje zaslúžené miesto dostáva taktiež v printových médiách – Život, Folklór, Slovenské dotyky, v Kysuckých regionálnych tlačovinách a v iných periodikách. Najnovšie som sa o nej dočítal aj v Slovenke. Výpočet jej aktivít je dlhý, ako jej zoznam koncertov a vystúpení, pretože ľudia ju chcú nielen počuť, ale aj vidieť.

Dnes sa však budem rozprávať o jej fanklube.

Na jednom z jej vystúpení som sa stretol s jedným zo zakladateľov fanklubu Vlasty Mudríkovej, pánom Vladimírom Zajacom. Využil som to a položil mu pár otázok.

povazie.reporter24.sk: mohli by ste sa predstaviť čitateľom?

Vladimír Zajac: Volám sa Vladimír Zajac, pochádzam z Bánoviec nad Bebravou a žijem už 33 rokov v Novej Dubnici.

povazie.reporter24.sk: kedy vznikol Váš fanklub a za akým účelom?

Vladimír Zajac: Fanklub vznikol 30.6.2013 po Goralských slávnostiach v Skalitom na návšteve u rodiny Mudríkovcov, kde sme boli pozvaní. Vytvoriť fanklub bola spontánna myšlienka. Chceli sme sa s Vlastou stretávať a byť pri jej úspechoch, pretože sa nám jej hra vždy veľmi páčila.

povazie.reporter24.sk: koľko máte aktívnych členov teraz a koľko ich bolo na začiatku? Aby som Vám to zjednodušil, aktívnych, pretože viem, že Vlastička ich má na svojom fanpage na desiatky?

Vladimír Zajac: Na začiatku sme boli piati zakladatelia fanklubu a postupne sa k nám pridávali ďalší. Máme veľkú radosť z toho, že na Vlastiných koncertoch sa nás stretáva stále viac a viac. Práve preto, že fanúšikov pribúdalo vznikol fanpage na Facebooku Vlasta Mudríková official, ktorý k dnešnému dňu sleduje 3000 ľudí.

povazie.reporter24.sk: kto sa môže stať vašim členom? Máte nejaký štatút, členské, preukazy?

Vladimír Zajac: Každý kto má rád Vlatičkinu hru na heligónke a jej nádherný spev.

povazie.reporter24.sk: kto je najďalej? Kto najmladší a najstarší fanúšik, tak odhadom?

Vladimír Zajac: Najmladším členom je určite Vlastičkine 5-mesačné krsniatko Jakubko. Najstaršou aktívnou členkou je Vlastina stará mama, ktorá má 76 rokov a do dnešného dňa nevynechala jediné vystúpenie od vzniku fanklubu. Z najväčšej diaľky pochádza Norber Schlaier, ktorý žije v Schwabisch Hall v Nemecku a aktívne Vlastine koncerty navštevuje.

povazie.reporter24.sk: všimol som si tričká a odznaky. To ste si kúpili alebo dostali? A čo CD?

Vladimír Zajac: Tričká, CD a rôzne reklamné predmety našej hviezdy si kupujeme a tak ju podporujeme v jej činnosti. Zároveň sa ju takýmto spôsobom snažíme ešte viac zviditeľniť. Odznaky a podpiskarty si na každom podujatí Vlastičky Mudríkovej môže návštevník odniesť zdarma.

povazie.reporter24.sk: na koncertoch Vlastičky Mudríkovej je vás, teda tým myslím, fanklub, hlasno počuť, ba objavujú sa i plagáty. Myslíte, že jej to pri jej vystúpeniach pomáha?

Vladimír Zajac: Rozhodne si myslíme, že to Vlastičke pri jej vystúpeniach pomáha. Snažíme sa vytvoriť atmosféru a vygradovať celé jej vystúpenie. Veľmi pozitívne ohlasy počúvame aj od tých, ktorí jej koncerty navštívia prvý krát a odnášajú si z nich krásne zážitky.

Niekoľko otázok som položil aj Vlaste Mudríkovej

povazie.reporter24.sk: Rozprával som sa s jedným zo zakladajúcich členov Vášho rozsiahleho fanklubu, s pánom Vladimírom Zajacom. Položím pár otázok aj Vám. Ako ste vnímala vznik fanklubu a ako ho vnímate teraz? Pomáha Vám v niečom?

Vlasta Mudríková: Vznik môjho fanklubu bola úplne spontánna myšlienka od mojich priaznivcov a návštevníkov mojich koncertov, ktorí začali pravidelne chodiť na moje vystúpenia a tak vznikla aj myšlienka, keďže sme sa pravidelne stretávali na mojich ďalších vystúpeniach, začali medzi sebou komunikovať a tak sa medzi nami urobili krásne priateľstvá a sme úžasná hudobná rodina tzv. fanklub. Som šťastná, že som obklopená ľuďmi s ktorými ma spája láska k hudbe, folklóru, heligónke a mám tu česť, že za mnou títo ľudia stoja pri mojich koncertoch a dávajú mi pozitívnu energiu, obdaria potleskom, povzbudia a samozrejme aj poradia. Veľmi citlivo vnímam môj fanklub, pretože každý jeden člen ma v mojej kariére posunul a stále posúva. Okrem osobných stretnutí komunikujeme spolu aj na facebooku, kde mám založenú svoju fanpage https://www.facebook.com/vlasta.mudrikova?ref=hl kde sa snažím vždy aktualizovať všetky novinky, príspevky a samozrejme informácie si môžete nájsť aj na mojej web stránke www.mudrikova.sk

povazie.reporter24.sk: Vo vašom fanklube je veľa detí a aj ľudí s istým zdravotným hendikepom. Ako vnímate túto skutočnosť? Prečo je to tak?

Vlasta Mudríková: Sú to ľudia ktorých ku mne priviedla moja hudba a vyhľadávajú moje koncerty, pretože aj napriek ich zdravotným ťažkostiam môžu na podujatí načerpať energiu, zahodiť starosti a radovať sa z prežitého okamihu. Veľmi ma teší skutočnosť, že sa ku mne hlásia aj malé deti a oslovuje ich moja interpretácia, dokonca už niektoré vďaka mne siahli aj po heligónke a som pre ne ich vzorom. Toto je skutočne veľmi záväzné a núti Vás to pracovať na sebe stále viac a prinášať ľuďom nové piesne, melódie a vytvárať pre nich nové zážitky, aby raz na to pekné mohli spomínať, pretože spomienky sú veci ktoré tu po Vás ostanú.

povazie.reporter24.sk: Na jednom z koncertov ste sa vyjadrila, že veľmi veľa vystúpení máte na strednom Považí. Taktiež na strednom Považí, v Novej Dubnici, žije jeden zo zakladateľov Vášho fanklubu. Ja Vám nechcem nič podsúvať, ale nie je to aj zásluhou Rádia Šláger, ktoré práve tam opätovne vysiela? Alebo je to niečo iné?

Vlasta Mudríková: Moju sólovú kariéru som rozbehla pred 6-timi rokmi, kedy ešte rádio Šláger nevysielalo. Vystupovať som chodila po celom Slovensku, Čechách či Poľsku, ale je pravda, že najvýraznejší počet vystúpení som zaznamenala na Považí a neskôr nastala aj spolupráca s rádiom Šláger vďaka ktorému ma mohlo počuť viac ľudí prostredníctvom ich éteru a rozšíril sa aj môj fanklub a ľudia sa o mne ešte viac dozvedeli.

povazie.reporter24.sk: Ako sa môžu záujemcovia o Vašom umení dozvedieť kde Vás môžu vidieť a počuť?

Vlasta Mudríková: Všetky informácie o mojej tvorbe, vydaných CD, DVD, plánovaných vystúpeniach, alebo množstvo zaujímavých informácií z môjho hudobného života nájdete na mojej stránke www.mudrikova.sk

Za oba rozhovory poďakoval

Zdroj: www.povazie.reporter24.sk, Róbert Zvonír (18.09.2015)

get_footer(); ?>